1. Co je crowdfunding ? 

Crowdfunding je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Crowdfundingem můžeme financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti. Přispěvatel je za svojí podporu projektu většinou odměněn ze strany příjemce nějakým benefitem.

2. Jaký projekt chceme financovat ?


PAROSTROJNÍ FESTIVAL - PODPOŘTE SKVĚLOU AKCI S DOBRÝM CÍLEM.

Podpořte nás a my Vám zprostředkujeme výlet do století páry, na kterém potkáte dámy v dobových kostýmech, pány na prvních bicyklech. Budete mávat na první parní automobil a dobrý voják Švejk se Vás bude ptát na cestu do Putimi. Stovky historických vozidel a desítky parních exponátů Vás nadchnou a díky malebnému prostředí Holoubkovského rybníka a nádraží budete na tento den dlouho vzpomínat.

Potřebujeme prostředky na dokončení našich vagónu a zařadit je co nejdříve do provozu. Všem podporovatelům, kteří přijdou a zakoupí si vstupenku nebo jízdenku chceme zprostředkovat neopakovatelný zážitek a poděkovat jim touto formou za příspěvek, kterým pomohou zachránit a zprovoznit vagóny, které nutně potřebujeme k dalšímu smysluplnému fungování našeho spolku.

Letos pořádáme II. ročník a ohlasy nás utvrdili v tom, že jdeme správnou cestou. Vaše peníze investujeme do záchrany exponátů, které jsme doslova vykoupili se sběren železného odpadu a tento festival je ideální příležitostí, jak prezentovat výsledky nejen naší práce díky Vaší pomoci. Děkujeme moc a těšíme se na Vás.

3. Jaké vagóny chceme zachránit.               

První etapa financování - BUFETOVÝ VŮZ - cílová částka nutná k dokončení 350 000,-Kč 

Jídelní a restaurační vůz, kapacita 40 osob. 

Druhá etapa financování - RYBÁK - cílová částka nutná k dokončení 690 000,-Kč

Osobní vagon s  kapacitou 68 osob.