Zapište se do historie a pomozte nám díky crowdfundingu dokončit náš projekt HISTORICKÝ NÁRODNÍ EXPRES .


1. Co je crowdfunding ? 

Crowdfunding je způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce. Crowdfundingem můžeme financovat zajímavé projekty, produkty či společnosti. Přispěvatel je za svojí podporu projektu většinou odměněn ze strany příjemce nějakým benefitem.

2. Jaký projekt chceme financovat ?

Národní expres je náš dlouholetý sen a cíl, který bez vaší pomoci nebudeme schopni v reálném čase realizovat. Chceme do naší krásné vlasti vyjet s historickou parní soupravou a jednotlivé vagóny pojmenovat po dominantách  naší země/ na výběr názvů chystáme samostatný projekt/. V současné době máme tři vagóny a v případě větších akcí si další tři pronajímáme za 45 000 korun za víkend. Vzhledem k celkové finanční náročnosti provozu nám tak zůstávají prostředky  k chodu klubu a na nutné opravy. Bohužel už nám nezbývají finance na další renovace a záchranu vozů. Dokončením dalších tří vagónů, které máme ve vlastnictví navýšíme kapacitu soupravy na 360 osob. Tak budeme schopni ročně navýšit příjem do našeho spolku minimálně o 600 000,- Kč a tím  v renovaci a záchraně dalších exponátu, což je hlavním cílem naší neziskové organizace pokračovat.

3. Jaké vagóny chceme zachránit a připojit do                  NÁRODNÍHO EXPRESU.

ZÁCHRANNÉ A DOKONČOVACÍ PRÁCE JSME ROZDĚLILI DO TŘÍ ETAP FINANCOVÁNÍ.

První etapa financování - BUFETOVÝ VŮZ - cílová částka nutná k dokončení 350 000,-Kč 

Jídelní a restaurační vůz, kapacita 40 osob. 

Druhá etapa financování - RYBÁK - cílová částka nutná k dokončení 690 000,-Kč

Osobní vagon s  kapacitou 68 osob.  

Třetí etapa financování - RAKUŠÁK - cílová částka nutná k zahájení renovace 2 000 000,-Kč

Osobní vagon s přepravní kapacitou 86 osob.

Dobová fotka vagonu, který chceme s Vaší pomocí restaurovat do této podoby.kk.stb9-586 ABCa ČSD 1-8885 /r.v. 1914/

VAGÓN "RAKUŠÁK" JEDINÝ V ČR

Konstrukčním i designérským vyvrcholením stavby rychlíkových vozů v období před první světovou válkou byly v Rakousko-Uherské monarchii vozy stavěné podle návrhu slavného konstruktéra lokomotiv Ing. Karla Gölsdorfa. Vozy jejichž výtvarné řešení bočnic dokonale korespondovalo se secesními křivkami použitými už dříve při stavbě legendárních lokomotiv této éry, patřily minimálně z estetického hlediska k tomu nejlepšímu, co se na našich kolejích objevilo. Na dnešní poměry poněkud obtížně představitelné spojení všech tří tehdy existujících tříd v jediném voze, bylo i v době vzniku poměrně ojedinělým jevem a vozů tohoto provedení bylo vyrobeno podstatně méně než ostatních existujících kombinací.

Současný stav


ODMĚNY PRO NAŠE PŘISPĚVATELE

1000/1000

1. PŘÍSPEVEK 200,- korun

Vstupenka na druhý ročník parostrojního festivalu do Holoubkova u Rokycan.


500/500

2. PŘÍSPĚVEK 400,- Korun

Hrneček s vyobrazením ŠLECHTIČNY, z kterého pokaždé, když budete pít horký čaj nebo kávu, tak Vám stoupající pára , že i díky Vám může být ŠLECHTIČNA pod parou.. + vstupenku na parostrojní festival.


3. PŘÍSPĚVEK 800,- Korun

Tříkrálová benefiční jízda / dítě na klíně zdarma/

Začínáme v 9.00 dopolední expres a v 14.00 odpolední expres  na nádraží PRAHA-SMÍCHOV a vyrazíme na pořádný výlet kolem Prahy. Doprovod Vám bude dělat dobrý voják Švejk se svojí eskortou. Cestou se zastavíme na pravé vepřové hody, kde bude připraven doprovodný program a spousty specialit/ které si platíte - přece nám příspěvek neprojíte/ a pak Vás zavezeme zpátky na nádraží. Celkový výlet je plánován na cca. na 3  hodiny.

 DOPOLEDNÍ EXPRES 300/300

ODPOLEDNÍ EXPRES 300/300


4. PŘÍSPĚVEK 4000,- Korun

Původní součást přehřívače parní lokomotivy 475.111 na dřevěném stojanu. Malokterá domácnost se obejde bez tohoto praktického přehřívače.

+ hrneček + 2 x jízdenka na tříkrálovou jízdu

25/25


5. PŘÍSPĚVEK 7 500,- Korun

Parťák IMC. Zažijte ten neopakovatelný pocit minulého století a staňte se na jeden den opravdovým ajznboňákem.

10/10


6. PŘÍSPĚVEK 200 000,- Korun

SVATBA- FIREMNÍ AKCE - NAROZENINY ..... A NĚKTERÉ DĚTI CHTĚJÍ K NAROZENINÁM MAŠINKU.  Je to na Vás...

1/1 - CELÁ AKCE SE PŘIPRAVUJE VE SPOLUPRÁCI S PRODUKCÍ NAŠICH AKCÍ... viz.kontakty